אימון עסקי לנשים

מי צריכה את זה? אם יש לך עסק קיים או בשלבי הקמה, הבנת כבר שניהול עסק דורש הבנה מסוימת בחשבונאות וכלכלה, שווק, מכירות, שירות, הגדרת מוצרים, תמחור, עבודה מול ספקים, אסטרטגיה עסקית ונגיעה בעוד מקצועות "שגורמים לעסק רווחי לעבוד".

זה נכון לכל סוג של עסק(לא באותה מידה ולא בכל התחומים) למשל: מספרה, בית ספר לאיפור, חנות בגדים, מכירה אונליין של מוצרים ממחסן, ואפילו יעוץ מקצועי בכל תחום.

אני בטוחה שאת מאוד מקצועית בכל מה שקשור לאספקת המוצר או השירות שאת מציעה, אבל האם נתת את הדעת לכל התחומים שקשורות במהות של העסק שלך? איך אני מגדירה את עצמי, אילו שירותים אני מציעה, ואיך אני סוגרת מעגל מכירה-גביה-אספקה מהיר ויעיל?

איזה עסק צריך לקבל ייעוץ עסקי?

כנראה כל עסק שרוצה להתייעל ולהפוך לרווחי יותר, או כזה שתרצי להקים בצורה נכונה לכתחילה!

שאלות של אספקה, אחסנה, רווחיות אמיתית, הגדרת נכונה של המוצרים, הגדרת קהלי היעד והגישה אליהן, סקר שוק אמיתי, וסקר סיכונים בכלל לא עולים במחשבה שכמקימים עסק, אפילו כמה שנים לאחר שהוא כבר מתקיים או "מסתדר".

גם עסקים מצליחים היו יכולים להתקרב לפוטנציאל האמיתי שלהם, אילו היו עוצרים בזמן ובונים לעצמם פרופיל עסקי של "מי אני ומה אני יכול להציע למי?" כדי להבין מה מעכב אותם מלהגיע לשווקים לדשים עם מוצרים חדשים בטווח בהישג נגיעה.

באופן פרדוקסלי, דווקא העסקים ש"מצליחים להסתדר", ממשיכים לעבוד באותם דפוסים, בהנחה שאם העסק רווחי אז כנראה שהכל עובד נכון. ההרגלים והדפוסים שלך יכולים לעבוד נגדך, אם את לא מקבלת את ההכוונה הנכונה מגורם בלתי תלוי שמסתכלת על העסק שלך בצורה אנליטית ואובייקטיבית.

את ההחלטות והבחירות נעשה יחד, אבל בשלב הראשון נצטרך להתחיל דף חלק ולהגדיר את הבסיס של העסק:

1.      מה אני מציעה

2.      איך הלקוח מגיע אלי ומזין

3.      איך אני מספקת בזמן מינימלי ורווח מקסימלי

וזה בדיוק מה שנעשה בפגישת ההיכרות, כדי להבין איך העסק שלך צריך להשתנות כדי להכניס לך יותר ובפחות מאמץ.

תהליך האימון העסקי

לאחר שתקבלי ממני תמונת מצב שקופה ברורה וכמותית של המצב הנוכחי שלך, נברר ביחד איך את רואה את העסק שלך ולאן את רוצה להגיע מול האמצעים שעומדים לרשותך או שכאלה שתוכלי לגייס לטובת היעד.

ממני תקבלי את הניתוח שלי, והדרך להגיע אל המטרות שלך בהיבט:

צרכי שוק – מה הביקוש למוצר/שירות שלך(כמה הוא שווה ללקוח פוטנציאלי מצוי)

פלטפורמה – מה את צריכה לעשות כדי להגיע בצורה הטובה(מהירה וזולה) ללקוח

שווק – הגדרת המוצרים, וההנגשה שלהם לכל יעד בנפרד לפי הצרכים שלו

מכירות – מיקסום פנייה של לקוח, לפי המדיה בה פנה, לסגירת מעגל מכירה קצר ככל האפשר

את ההחלטות נקבל יחד, וגם על דרכי הפעולה ברמה המעשית לביצוע "מחר בבוקר"!

תהליך הלווי יכלול מפגשים שבהם נראה מה את מיישמת בעצמך בקלות, ובמה תרצי שאעזור בצורה יותר "צמודה". נקבע לוחות זמנים ברורים, ונמדוד את ההצלחות ביחס לתוכנית שסיכמנו עליה.

בשלב ראשון, נוכל להתחיל בפגישת היכרות, ממנה תצאי עם דו"ח מסודר וברור שיתן לך הבנה בסיסית של מצב העסק שלך, העסק שאותו היית רוצה לבנות, והאמצעים להשלמת הפער הזה.
צרי קשר ונתחיל בתהליך: 

השאירו תגובה